loading
 • slidebg1
 • slidebg1
 • slidebg1

KALİTE ÜRETİLMİŞ BİR DEĞERDİR

Sawinmak Pvc Doğrama Makinaları 1996 yılında Bursa’da kurulmuştur. Marangoz makinaları ve özel makine imalatı ile başlayıp 2002 yılında PVC makinaları imalatı ile devam eden firmamız, 2012’de Özhür Ağaç İşleme Makinalarını da bünyesine katarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda ürün geliştirebilen ve fiyat üstünlükleri olan firmamız 5000 m2 kapalı 3000 m2 açık alanda 35 kişilik uzman ekibiyle PVC işleme makinaları alanında faaliyet göstermektedir.

Sawinmak Makine Sanayi mevcut pvc doğrama makinaları ve  teknolojik imkanlarla yüksek performans ve maksimum kalite ile üretip bu ürünleri ekonomik fiyatlarla pazara sunmaktadır.

Sawinmak Makine Sanayi iç piyasanın dışında Ukrayna, Rusya,Romanya ,Kazakistan ,Iran ,Irak ,Bosnahersek ,Tanzanya ,Brezilya ,Hindistan ,Cezayir ,İspanya ,Arjantin ,Şili ,Azerbaycan ve Tacikistan pazarlarında faaliyetini  başarıyla sürdürmektedir.

 

Misyon : PVC ve Alüminyum sektöründeki bütün müşterilerimizin  hem pazar potansiyeli hem de üretim  olanaklarını ihtiyaca uygun şekilde  geliştirmek ve dünyanın her bölgesinde kalıcı  bir marka olmasını sağlamak.

Vizyon : Her zamana ve ihtiyaca uygun üretim tekniklerini , imkanlarını kullanarak firmamız çevresindeki bütün oyuncuların memnuniyetini sağlamak 

Yeni Teknolojiler - Kullanım Alanları

SAWINMAK

SAWINMAK PVC İŞLEME MAKİNELERİ

Firmamız, firmaların istekleri doğrultusunda PVC Makine imalatı yaparak ve mevcut PVC Doğrama Makinaları teknolojik imkanlarla yüksek performans ve maksimum kalite ile üreterek PVC işleme makinaları alanında faaliyet göstermektedir.

SAWINMAK

SAWINMAK PVC İŞLEME MAKİNELERİ

Firmamız, firmaların istekleri doğrultusunda PVC Makine imalatı yaparak ve mevcut PVC Doğrama Makinaları teknolojik imkanlarla yüksek performans ve maksimum kalite ile üreterek PVC işleme makinaları alanında faaliyet göstermektedir.

SAWINMAK

SAWINMAK PVC İŞLEME MAKİNELERİ

Firmamız, firmaların istekleri doğrultusunda PVC Makine imalatı yaparak ve mevcut PVC Doğrama Makinaları teknolojik imkanlarla yüksek performans ve maksimum kalite ile üreterek PVC işleme makinaları alanında faaliyet göstermektedir.

Haberler

Fuarlar

PVC pencerelerin ülkemizde 14 sene gibi sene gibi kısa bir geçmişi olmasına rağmen hızla yaygınlaşmış ve irili-ufaklı 70 civarında sistem üreticisi firma bugün pazardaki yerini almıştır. PVC pencereler konutlarda, bayındırlık bakanlığı şartlarıyla yapılan resmi binalarda, otel ve hastahanelerde yaygınlaşmıştır. Fakat PVC'nin en önemli vazifelerinden birinin yaygın bir şekilde konutlarda ve resmi binalarda eski pencerelerin değiştirilmesi işinin başlatılmış olmasıdır. Böylece PVC kendine özel bir pazar oluşturmuştur.

İç havanın bağlı nem oranını azaltmak. İç ortam rutubet üreticilerini azaltmak. Havalandırma sistemleriyle ortamdaki su buharının dışarı atılmasını sağlamak.

İç buhar üretici kaynakların bulunduğu ortamların pencere açılması veya aspiratörler aracılığı ile havalandırılmasını sağlamak.

İç buhar üretici kaynakların bulunduğu ortamların kapılarını kapalı tutarak nemin diğer ortamlara taşınmasını önlemek.

Bina içinde yaşanılan ortamlarda kesinlikle çamaşır kurutmamak, mecbur kalınıyorsa çamaşır kurutulan ortam kapısı kapalı tutmak.

Terleme olan yüzeyi suni olarak ısıtmak.

Terleyen yüzeyleri cebri olarak havalandırarak, sıcak havanın bu yüzeye hareketlenmesini sağlayıp ısısını arttırmak.

Bina içinde değişik yerlere ısı kaynakları koyarak, kapıları açık tutarak ortam sıcaklığının her yerde aynı olmasını sağlamak.

Gaz sobası katalitik gibi su buharı üreten ısıtıcıları kullanmamak.

Isı kaynakları üzerine çaydanlık vs. gibi buhar üretici kaynaklar koymamak, su ısıtmamak. • Ortamın günde en az üç kere 15'er dakika havalandırılmasını sağlamak.

Günün belli saatlerinde çift açılım pencereleri vasistan durumuna getirip ortamın havalandırılmasını sağlamak.

Yukarıda sıralanan önlemlere gerekli önem verilirse, daha sağlıklı ortamlara kavuşmak mümkün olacaktır.

 • Pvc profil
 • Destek sacı
 • Conta, Montaj malzemeleri
 • Aksesuarlar, Bağlantı elemanları
 • Cam
 • Ekstralar
 • Kaliteli PVC Makine seçimi ve İşçilik
 • Aşağıdaki açıklamalar ışığında temel konular pvc pencere sistemlerinin kalitesini mutlaka doğrudan etkiler;
 • 1. PVC Profil:
  Tabii ki en temel konu kaliteli pvc doğrama kaliteli pvc profil kullanmaktan geçer.Kullanım hedefine uygun , doğrama esnasında sorun üretmeyen, yalıtım değerlerini sağlayan, kalite belgelerine sahip pvc profil kullanılmalıdır. Pvc profil satandartları sağlayan bir pvc doğrama için temel şarttır
 • 2. Destek Sacı:
  Pvc pencere sisteminin iskeletini oluşturan ve mukavemeti arttıran bir faktördür.Pvc pencere sisteminin ısıya maruz kaldığı durumlarda temel yapının şekil değişmesini engellemek, montaj mukavemeti ve bağlantı kolaylığı sağlamak, v.b. gibi faydaları vardır. PVC Profilin şekline uygun destek sacı kullanılmalı ve PVC doğramada mümkün olan her ana profilinin her metresine tek parça destek sacı uygulanması ihmal edilmemelidir. Destek saçının sayılan nedenleri sağlayacak şekilde ikamesi yoktur bu açıdan çok önemlidir.
 • 3. Conta:
  En etkili yalıtım malzemesi contadır. Günümüzde EPDM kauçuk ve TPE plastik esaslı contalar kullanılmaktadır.
 • 4. Bağlantı Elemanları:
  Bağlantı elemanları grubunda, iklim şartları ve korozif etkenlerden etkilenmeyen kaplamalı ve aşınma direnci yüksek metal (zamak) malzemeler kullanılmalıdır.
 • 5. Aksesuar:
  Hareketli kısımları oluşturan ve hareketin oluşmasını sağlayan mekanizmalardır. Kalite belgelerine sahip, paslanma direnci yüksek, kullanım kolaylığı sağlayan sistemlerin seçilmesi gerekmektedir. Ölçüsel değerlere kesinlikle uyulmalıdır.
 • 6. Montaj Malzemeleri:
  Pvc doğramanın duvara sağlıklı monte edilmesini ve işlevini yerine getirmesini sağlayan malzemelerdir. Uzun ömürlü ve zamanla mukavemet zafiyeti oluşturmayacak malzemeler seçilmelidir.
 • 7. Cam:
  Pvc kapı ve pencere sistemlerinde alan olarak en büyük kısmı oluştururlar. Isı ve ses yalıtımı için en etkili unsurdur. Mimari yapıyı bozmayan, sisteme aşırı yük bindirmeyen, hareketin sağlıklı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı ve kalite belgelerine sahip camlar kullanılmalıdır. Özellikle çift cam sistemlerinde ısı ve ses yalıtımı sağladığı için “ısıcam sinerji” ve “ısıcam konfor” tercihi artmıştır.
 • 8. Pvc Doğrama Makinaları ve İşçilik:
  Pvc doğramada kaliteyi etkileyen en hassas konu , pvc doğrama makineleri ve işçiliktir. Birinci sınıf profili en kaliteli doğramayı üretmek hassas ve hedefine uygun makine seçimi ile %100  alakalıdır .